Kaip rūpintis oda, kad ji būtų sveikesnė?

Kaip rūpintis oda, kad ji būtų sveikesnė?

Kaip maitinate odą iš vidaus?

Kai kalbama apie grožį, kai kurie žmonės galvoja apie išvaizdą ir tik apie odos paviršiaus priežiūrą naudojant tam tikrus produktus. Mes esame įsitikinę, jog odos sveikata ir tikrasis grožis kyla iš vidaus. 

Odos maitinimas – kur kas sudėtingesnis procesas nei mes manome. Kad oda būtų sveika ir švytėtų, pirmiausia reikia pasirūpinti savo organizmo sveikata ir atidžiai stebėti, kokių maistingųjų medžiagų gauname su maistu ar maisto papildais. Vis nauji moksliniai tyrimai patvirtina glaudų ryšį tarp mūsų sveikatos ir odos išvaizdos – tai, ką matome veidrodyje, yra tiesioginis mūsų organizmo būklės atspindys.

Vienas patikimiausių būdų rūpintis sveika odos išvaizda – maitinti ją iš vidaus.

Susipažinkite su svarbiomis veido odą puoselėjančiomis medžiagomis

Vitaminas C

Į kasdienį racioną įtraukite produktų ir maisto papildų, kuriuose gausu vitamino C – tai paprastas būdas pasirūpinti sveikesne odos išvaizda. Ši itin svarbi maisto medžiaga padeda apsaugoti organizmą nuo neigiamo oksidacijos poveikio, dalyvauja kolageno – baltymo, atsakingo už odos elastingumą ir stangrumą – gamyboje. Vitaminas C stimuliuoja ceramido ir gliukozilceramido gamybą keratinocituose. Ceramidai – vienas pagrindinių epidermio komponentų, reguliuojančių epidermio barjero pralaidumą (tokiu būdu ribojant drėgmės praradimą ir saugant epidermį). 

Vitaminas A

Vitaminas A būtinas tiek paviršiniams, tiek giluminiams odos sluoksniams. Manoma, kad stabdydamas kolageno skaidymo procesą, jis padeda apsaugoti odą nuo saulės daromos žalos. Vitamino A antioksidacinis poveikis kažkiek apsaugo odą nuo nudegimo saulėje (visgi specialūs kremai nuo saulės – kur kas veiksmingesnė apsauga). Vitaminas A užtikrina aplink plaukų folikulus esančių riebalų liaukų tinkamą funkcionavimą, gali paspartinti įpjovimų ar įdrėskimų gijimą, ypač jei kartu vartojami uždegimą mažinantys steroidai.
Dėl vitamino A trūkumo oda gali išsausėti, imti niežėti ar tapti nelygi. 

Vitaminas E

Dažnai derinamas su kitais antioksidantais – ypač vitaminu C – vitaminas E yra vienas pagrindinių daugelio odos priežiūros gaminių formulių komponentų, padedančių stabilizuoti paprastai nestabilius vitamino C junginius. Vitaminas E natūraliai randamas ant žmogaus odos, bet dėl UV spindulių ir kitų aplinkos veiksnių poveikio jo atsargos greitai išsenka, tad papildoma šio komponento dozė užtikrins papildomą odos apsaugą.

Cinkas

Būkime atviri, cinkas nėra tas komponentas, apie kurį pirmiausia pagalvotume svajodami apie tobulą odą. Ko gero iki šiol apie jį net nesusimąstėte. Visgi šio mikroelemento yra kiekvienoje mūsų organizmo ląstelėje, be jo sutrinka daugiau nei 100 skirtingų enzimų veikla. Odos ląstelės labai priklausomos nuo veiksmingųjų cinko savybių – tiesą pasakius, paviršiniuose odos sluoksniuose šio mineralo koncentracija šešis kartus didesnė nei giluminiuose sluoksniuose. Cinkas veikia kaip antioksidantas, gydo ir jaunina odą, net gali pasitarnauti kovojant su akne. 

Hialurono rūgštis

Hialurono rūgštis – natūraliai susidaranti cukraus molekulė – pasižymi gebėjimu vandenyje išlaikyti iki 1000 kartų už save didesnį svorį, todėl ji yra puikus drėkiklis, sugeriantis drėgmę ir ją išlaikantis odoje. Su amžiumi natūrali hialurono rūgšties gamyba odoje lėtėja, tad šio veiksmingo ir – svarbiausia – teisingai atgaminto komponento tenka ieškoti senėjimą lėtinančiose odos priežiūros priemonėse. Kai kurie gamintojai naudoja mikronizuotą hialurono rūgštį, kurios molekulinė masė neleidžia jai prasiskverbti pro odos barjerą. Tad rekomenduojame nekreipti dėmesio į tai, kas mikronizuota, o etiketėse ieškoti paprasčiausios hialurono rūgšties, užtikrinančios maksimalų odos drėkinimą. 

Baltymai

Su maistu gaunamus baltymus organizmas paverčia statybine medžiaga, t. y. amino rūgštimis, kurią panaudoja kitų baltymų, tokių kaip odos struktūrą sudarantys kolagenas ir keratinas, sintezei. Amino rūgštys taip pat padeda pašalinti pasenusias odos ląsteles.
Kai kurios amino rūgštys yra antioksidantai, saugantys odą nuo UV spindulių ar laisvųjų radikalų, susidarančių organizmui skaidant tam tikras maisto medžiagas ar mums kvėpuojant cigarečių dūmais.

Ceramidai

Ekspertų teigimu, sveikos odos paslaptis – tinkamas odos barjeras, o ceramidai yra atsakingi už jo stiprinimą. Ši riebų vašką primenanti medžiaga natūraliai susiformuoja ant odos ir kai jos yra pakankamai, oda geba pati apsisaugoti nuo kenksmingų veiksnių (taršos, kietųjų dalelių) ir pasisavinti naudingąsias medžiagas (vandenį ir pan.). Paviršiniuose odos sluoksniuose ceramidai suformuoja savotišką vandeniui atsparų barjerą. Jie ne tik vaidina lemiamą vaidmenį saugant odoje drėgmę, bet ir padeda išlaikyti odos natūralų barjerą bei reguliuoti ląstelių funkcijas. Bėgant laikui šių medžiagų gamyba lėtėja, todėl rekomenduojama naudoti ceramidais praturtintą veido kremą – kuo daugiau ceramidų patenka ant odos paviršiaus, tuo labiau skatinama natūrali jų gamyba. 

Peptidai

„Įsivaizduokite peptidus kaip informacijos tarp odos ląstelių pernešėjus“ – trumpas amino rūgščių grandines, esančias epidermio ir dermos sluoksniuose. Natūraliai susidarančių peptidų komunikacinės savybės padeda reguliuoti hormonų aktyvumą, stimuliuoja arba slopina imunines reakcijas ir skatina žaizdų gijimą. Įrodyta, kad odos priežiūroje naudojami peptidai „padeda atpalaiduoti raukšles, spartina kolageno gamybą, saugo nuo jo netekimo“ ir tokiu būdu padeda ilgiau išsaugoti jaunatvišką odos išvaizdą.

Omega-3 rūgštis

Ši nepakeičiama riebalų rūgštis – svarbiausia medžiagų apykaitą, imuninę sistemą ir smegenų veiklą reguliuojanti maisto medžiaga. Šiek tiek mažiau žinoma, kad omega-3 rūgštis yra „vidinis drėkiklis“, suteikiantis įvairiausių su grožiu susijusių privalumų. 

Sveiki, žvilgantys plaukai. Omega-3 rūgštis maitina plaukų folikulus ir užtikrina tokį plaukų žvilgesį, kokio nesuteiks nė vienas plaukų balzamas. Ši rūgštis taip pat padeda spręsti plaukų lūžinėjimo ir galvos odos išsausėjimo problemas. 

Skaisti, drėgmę išsauganti oda. Vargina odos jautrumas, sausumas ar polinkis į aknę? Greičiausiai jums trūksta omega-3 rūgšties. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad nepakeičiamos riebalų rūgštys mažina odos spuoguotumą ir uždegiminius procesus, o pakankamas jos kiekis organizme – pirmas žingsnis sveikos ir švytinčios odos link. Taip pat pastebėta, kad omega-3 rūgštis lėtina senėjimo procesą, saugo nuo raukšlių formavimosi. 

Stipresni, lūžinėjimui atsparūs nagai. Omega-3 rūgštis rūpinasi ir jūsų nagais, jų stiprumu ir sveika išvaizda, kad kaskart pasirausus rankinėje netektų sielvartauti dėl nulūžusio nago.

Vitaminas B3

Vitamino B3, dar žinomo niacino pavadinimu, naudingosios savybės pravers puoselėjant bet kokio amžiaus ir bet kokio tipo odą.
Kremas nuo saulės padeda apsaugoti odą nuo UVA ir UVB spindulių, o vitaminas B3 suteikia apsaugą nuo infraraudonųjų, UV spindulių ir matomos šviesos. Niacinas saugo odą nuo infraraudonųjų saulės spindulių. Odai kenkia ne tik UV spinduliai; infraraudonieji saulės spinduliai stimuliuoja laisvuosius radikalus, ir skatina perteklinę pigmento gamybą. Jei jus vargina hormoninė pigmentacija, infraraudonieji spinduliai gali tapti rimta problema. Niacinas saugo odą nuo karščio ir jo nepageidaujamo šalutinio poveikio. Tai veiksmingas antioksidantas, padedantis pašalinti dėl aplinkos poveikio atsiradusias kenksmingas laisvųjų radikalų molekules.
Jums pažįstamos tos įkyrios tamsios dėmelės ant veido, atsirandančios dėl per didelio melanocitų gaminamo pigmento kiekio? Vitaminas B3 gali padėti šią problemą išspręsti. Niacinas, kuris lėtina pigmento gamybą ir jo perdavimą į odos paviršių – puiki pagalba varginančios hiperpigmentacijos atveju, užtikrinanti kur kas tolygesnį odos atspalvį. Vitaminas B3 padeda kovoti ne tik su hiperpigmentacija, bet ir su amžiaus ant veido paliktais ženklais. Pastebėta, kad niacinas mažina tokius veido odos senėjimo požymius kaip odos pageltimas, raukšlės, paraudimai ir pigmentinės dėmės.

Vitaminas B6

Organizme vitaminas B6, dar žinomas piridoksino pavadinimu, dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių ir ląstelių gamyboje bei baltymų apykaitoje, glaudžiai susijusioje su odos ląstelių formavimusi ir atkūrimu. Vitaminas B6 gali padėti sureguliuoti išsiderinusią hormonų veiklą, pasireiškiančią aknės protrūkiais, ir išsaugoti skaisčią, spuogų nevarginamą odą, ypatingai menstruacijų laikotarpiu. Taip pat pastebėta, kad piridoksinas mažina aknės protrūkio sukeliamą uždegimą, ramina odą, suteikia jai skaistumo.
Tačiau vienas įstabiausių vitamino B6 privalumų yra tai, kad jis padeda išsaugoti nepriekaištingą odos išvaizdą. Jei trokštate, kad ankstyvo senėjimo paliktos žymės būtų mažiau pastebimos, vitaminas B6 yra bene veiksmingiausias natūralus kovos su smulkiomis raukšlelėmis ir raukšlėmis būdas.
Piridoksinas gali būti naudingas sprendžiant įvairias odos problemas, tokias kaip odos išsausėjimas, egzema ar aknė. Šis vitaminas taip pat naudojamas gydant rimtas odos ligas, pavyzdžiui, melanomą ar žvynelinę.

Vitaminas B8

Tai yra vienas iš B grupės vitaminų, tačiau jis sulaukia kur kas mažiau dėmesio nei kiti šiai grupei priskiriami vitaminai. Vis dėlto jis nėra mažiau svarbus. Vitaminas B8 padeda kitiems B grupės vitaminams vykdyti mūsų gyvybę palaikančias fermentines reakcijas. Vitaminas B8, arba inozitolis, kaip jis dažnai vadinamas, padeda palaikyti normalią organizmo ląstelių funkciją. 

Selenas

Selenas saugo ląsteles nuo pakenkimų. Jis neutralizuoja laisvuosius radikalus ir kitus odai kenkiančius junginius, kurie skatina raukšlių formavimąsi. Selenas panašus į vitaminą E ir faktiškai jie veikia kartu, saugodami ląstelių membranas – apsauginį ląstelių sluoksnį. Tad selenas yra nepamainomas kovoje su senėjimo požymiais. Be to, moksliniais tyrimais įrodytas trejopas šio elemento poveikis: jis saugo nuo UV spindulių sukeltų ląstelių pažeidimų, odos uždegimo ir pigmentacijos. Naujausi tyrimai dar kartą patvirtino seleno ir kitų antioksidantų vaidmenį siekiant sveikesnės odos išvaizdos ir mažinant tikimybę susirgti odos vėžiu.

Mėlynės

Mėlynės ir šilauogės, kuriose gausu antioksidantų, itin naudingos odai. Šie nedideli, bet veiksmingi antioksidantų užtaisai neutralizuoja jungiamuosius audinius naikinančius enzimus ir kovoja su laisvaisiais radikalais, padėdami išsaugoti sveiką kolageno tinklelį. Tad mėlynės – puikus pasirinkimas, norintiems užkirsti kelią raukšlių ir kitų ankstyvo senėjimo požymių išryškėjimui veido odoje, bei moterims, besilaikančioms anticeliulitinės dietos. Manoma, kad dėl šių uogų sudėtyje esančių antocianinų ir kitų antioksidantų, mėlynės taip pat tinka žmonėms, besilaikantiems dietos, padeda kovoti su kraujosruvomis ir paspartinti jų gijimą. 

Mūsų organizmo sveikatai, o kartu ir odos, plaukų ir nagų sveikai išvaizdai įtakos turi ne tik tos maisto medžiagos ir maisto papildai, kuriuos mes vartojame, bet ir tai, ko atsisakome. Sumažinkite suvartojamo cukraus, glitimo, alkoholio, pieno produktų, rafinuotų angliavandenių, perdirbto maisto ir kitų organizmui kenkiančių produktų kiekį. Čia yra jūsų meilė sau!

Na, o mes rekomenduojame FLORÊVE maisto papildus - tai yra pirmaujanti skystų maistinių grožio priemonių gamintoja Prancūzijoje, derinanti efektyvumą ir natūralumą. Maitinamosios kosmetikos priemonės yra įkvėptos Rytų grožio ritualų ir tradicinės kinų medicinos. Veikliosios ir maistinės vartojamos medžiagos veikia iš vidaus, kad atskleistų kiekvienos moters grožį!