Nutrikosmetika: kas tai?

Nutrikosmetika: kas tai?

Kremai, kaukės, serumai, makiažo priemonės… Visa ši kosmetika mums puikiai pažįstama – jų sėkmingai daugėja mūsų vonios spintelėse. Visgi per pastaruosius keletą metų buvo sukurta naujos kartos, sėkmingai rinkoje įsitvirtinusių grožio priemonių. Tai – taip vadinama nutrikosmetika. Bet ką tai reiškia?

Iš kur kilo žodis „nutrikosmetika“?
Tai naujos kartos kosmetikos priemonės, iš vidaus tobulinančios išorinį odos grožį. Jų pavadinimas sukurtas sujungiant du anglų kalbos žodžius „nutrition“ (maistas) ir „cosmetics“ (kosmetika).

Nutrikosmetikos veikimo principas – per burną, o ne tepant ant odos, gauti giluminiam odos maitinimui reikalingus veikliuosius ingredientus, mineralus ir maistingąsias medžiagas. Ji taip pat gali turėti stiprinamąjį poveikį plaukams ir nagams. Kremai yra tepami tik ant odos paviršiaus. Jie neturi jokio poveikio gilesniems odos sluoksniams, nes neprasiskverbia giliau odos paviršiaus. Būtent čia yra nutrikosmetikos veikimo sritis.
Nors pagrindinė nutrikosmetikos rinka koncentruota Azijoje, kur jau ne vieną šimtmetį ji yra neatsiejama grožio ritualų dalis, panašu, kad Europa po truputį atsiveria šiam naujam odos tobulinimo būdui. 

Kaip ir kodėl ji veikia?
Naudojant nutrikosmetiką, poveikio laukas keičiasi. Epidermis (išorinis viršutinis odos sluoksnis) nėra tinkamas „taikinys“, siekiant ilgalaikio poveikio. Pavyzdžiui, norint sulėtinti odos senėjimą, nėra didelės prasmės rūpintis epidermiu, kurio ląstelės vienaip ar kitaip pasmerktos sunykti. Poveikio priemonės turėtų būti nukreiptos į giluminius odos sluoksnius – dermą ir hipodermą, t. y. odos pagrindą.

Aprūpindami odą jai reikalingomis medžiagomis, mes ja tolygiai rūpinamės iš vidaus. Šie veiklieji ingredientai pasiekia tikslą, pereidami per virškinamąjį traktą. Jie absorbuojami žarnyne ir išnešiojami po visą organizmą. Tokiu būdu patenka kelios molekulės (vitaminai, amino rūgštys ir pan.), kurios tarp savęs varžosi, kad būtų absorbuotos į kraują.  Kai tik molekulės patenka į kraujotaką, absorbuotos veikliosios medžiagos tolygiai pagal poreikį pasiskirsto po visą organizmą. Nutrikosmetika pasitelkiama tuomet, kai odai ar plaukams reikalinga pagalba. 

Visgi, nederėtų pamiršti, kad lygiai taip pat kaip ir naudojant kitus maisto papildus, nutrikosmetikos poveikis pastebimas ne iš karto, o kelių savaičių bėgyje. Šios priemonės išlieka veiksmingos ilgesnį laiką. 

Kokie pasiekiami rezultatai?
Nutrikosmetikos priemonės aprūpina dermos ir hipodermos ląsteles maistingosiomis ir veikliosiomis medžiagomis, reikalingomis tam tikrą odos funkciją palaikančioms molekulėms gaminti, taip užtikrindamos tikslinį, giluminį poveikį. Tokiu būdu aprūpinta, pavyzdžiui, kolagenu arba veikliosiomis medžiagomis, stimuliuojančiomis natūralią kolageno gamybą, oda tampa stangresnė, švelnesnė ir skaistesnė, geriau apsaugota nuo išorinių stresorių. 

Kaip derėtų vartoti nutrikosmetikos priemones?
Panašiai kaip ir maisto papildai, nutrikosmetikos produktai vartojami kapsulių, tablečių ar geriamų skysčių pavidalu. Praktiška produktų forma ir nesudėtingas vartojimas idealiai tinka tiems, kas stokoja laiko, bet nori pasirūpinti savo oda, nepatirdami papildomų nepatogumų. Tačiau tai nereiškia, kad nutrikosmetika pakeis jūsų pamėgtus įprastos kosmetikos gaminius, atvirkščiai, nutrikosmetika – tai papildoma priemonė, sustiprinanti įprastai naudojamų kosmetikos produktų poveikį. Labai nesudėtinga susikurti kasdienį nutrikosmetikos priemonių vartojimo ritualą, padėsiantį pasiekti akivaizdžių odos pokyčių be didesnių pastangų. Nuo šiol visiems viskas aišku: kosmetikos priemonės gali būti ne tik tepamos ant odos, bet ir „skanaujamos“!

Kodėl naudojamas pasterizuotas stiklas?
Yra keletas techninių ir ergonominių stiklo naudojimo privalumų: naudodami stiklą galime savo mišiniuose nenaudoti konservantų, jis yra 100 % perdirbamas ir atitinka farmacijoje taikomus kokybės reikalavimus. Be to, stiklas permatomas, todėl galima puikiai matyti viduje esantį tirpalą. 

Kodėl produktai pateikiami skystu pavidalu ampulėse?
Skysta forma turi daugybę privalumų: preparato homogeniškumas (išskyrus suspensijų, kurias prieš vartojimą reikia suplakti, atveju), puikus biologinis prieinamumas (veikliosios medžiagos greitai pasisavinamos organizme, greitai pajuntamas jų poveikis), jokių problemų dėl rijimo (skirtingai nuo kapsulių ar tablečių), mažiau pagalbinių medžiagų (t. y. neutralių ingredientų, padedančių atskiesti, fiksuoti ar stabilizuoti veikliąsias medžiagas), pakankamai tikslus dozavimas (kelių dozių pakuotėmis, kuomet produktas dozuojamas, pavyzdžiui, šaukštu) arba idealiai tikslus dozavimas (kelių dozių pakuotėms su dozatoriumi arba vienos dozės ampulėms).
Ampules ir kai kuriuos buteliukus galima pasterizuoti, taip išvengiant konservantų, pavyzdžiui, „Florêve Paris“ ampulės. 

Susipažinkite su „Florêve Paris“ nutrikosmetika!

Visi grožio produktų ingredientai yra natūralūs, išskyrus vitaminus ir mineralus, kurie sustiprina natūralių medžiagų poveikį.

(IN) DETOX odą valančios geriamosios ampulės
(IN) GLOW spindesio odai suteikiančios geriamosios ampulės   
(IN) YOUTH odos elastingumą ir stangrumą išlaikančios ampulės
(IN) YOUTH nuo plaukų slinkimo 
 

Ir dar plačiau paskaitinėkite čia: https://www.zmones.lt/naujiena/nutrikosmetika-kaip-ja-naudoti-ir-kokiu-poveikiu-ji-gali-pasigirti.35d5cc6b-1039-11ea-9fe0-aa000054c883?fbclid=IwAR0C_2RrR-BCNmBrUc9km_7Nh-MWcwHwfpPXvC3760yn5ojx9EQUYtZfq8Y